Zdeněk Vejšický, Čtvrtek, 4. dubna 2024

INFO Důležité

Obecné
info Akce Balíkovna na adresu za 30 Kč:  Nezapomeňte vytisknout štítek!  Bez štítku lze podat pouze na poště. zavřít upozornění
Feedback Icon

AlzaBox

 • výdej balíků
 • odeslání balíků
 • platba dobírky online nebo v mobilní aplikaci
 • lhůta pro vyzvednutí je zpravidla 2 pracovní dny
 • návod k obsluze boxu
 • Často kladené otázky

  Balíky do hmotnosti 15 kg s maximálními rozměry 50 x 50 x 50 cm. Platí pro výdej i odeslání. 

  Balíky lze odeslat z celé sítě AlzaBoxů. Stačí si připravit data online, vytisknout adresní štítek, nalepit ho na balík a štítek načíst na AlzaBoxu. Následně vložíte balík do schránky, zavřete ji a máte odesláno. Více informací

  Vyzvednutí balíku je rychlé a intuitivní. Na displeji boxu stačí zadat kód pro vyzvednutí, který naleznete v SMS, e-mailu nebo mobilní aplikaci Balíkovna. Po zadání kódu se otevře schránka, balík vyndáte, schránku zavřete a máte hotovo. 

   

  Upozornění: Výchozí obrazovka pro vyzvednutí z AlzaBoxu obsahuje pouze numerické znaky. Pokud kód zahrnuje i písmena, stiskněte klávesu „ABC“, která zobrazí plnohodnotnou klávesnici. Kód stačí zadat bez ohledu na malá a velká písmena. 

  Ano. Vytištěný štítek nalepený na balíku je pro odeslání z AlzaBoxu nezbytný. Na možnosti zasílání balíků přes AlzaBoxy bez nutnosti tisknout štítky pracujeme. 

  Ano, nicméně dobírku je nutné uhradit online před vyzvednutím balíku prolinkem v obdrženém avíze. Dobírku lze uhradit také v mobilní aplikaci Balíkovna, pomocí služeb Apple Pay a Google Pay. Platba kartou na samotném zařízení není možná. 

  Po uložení balíku do boxu obdržíte e-mailem zprávu s pokyny k vyzvednutí. Součástí zprávy je odkaz na platební bránu, kde dobírku bezpečně uhradíte. 

  Bez štítku lze balík, který posíláte na adresu odeslat pouze z Balíkovny na poště. Balíkovnu na výdejní místo lze bez štítku podat z libovolné Balíkovny vyjma boxů. Nikdy prosím nevkládejte do AlzaBoxu neoznačený balík. Neoznačené balíky bohužel nelze doručit. 

  Balík na vás v AlzaBoxu počká zpravidla 2 pracovní dny. 

  Postupujte podle pokynů na obrazovce AlzaBoxu a otevřete si větší schránku. Více v návodu

  Dobu pro vyzvednutí balíku nelze prodloužit, lhůta, během níž je schránka pro balík rezervována, je přesně dána.  

  Proklikejte se až k obrazovce informující, že AlzaBox nemá další schránku k dispozici, až poté otevřenou schránku zavřete a balík odešlete z jiného AlzaBoxu nebo Balíkovny. 

  Balík připravíme k vyzvednutí na nejvhodnějším, respektive nejbližším náhradním výdejním místě. 

  Ze všech AlzaBoxů, které jsou zapojeny do sítě Balíkovna. 

  Balík vrátíme odesílateli.  

  V této situaci displej ohlásí, že je box plný a další balíky nepřijme. V tomto případě je potřeba zkusit jiný box nebo balík poslat z kamenné Balíkovny. 

  Do jedné schránky vložte vždy jen jeden balík. Pokud posíláte více balíků najednou, dávejte pozor, abyste každý umístili do příslušné schránky. 

  Ano, lze. Je nutné si vytisknout štítek, nalepit na balík a odeslat z boxu. 

  Jak fungují boxy?

  1.

  1.

  Balík si objednáte do boxu
  2.

  2.

  Přijde vám SMS s kódem
  3.

  3.

  Kód vyplníte na obrazovce
  4.

  4.

  Balík je váš